Malé veľké vydavateľstvo Modrý slon

"Ako to väčšinou býva, na začiatku boli traja kamaráti. V ich hlavách sa zrodil nápad založiť krásne vydavateľstvo, malé svojou veľkosťou, ale veľké svojím poslaním… Meniť deti na hrdinov! Nechať ich precestovať celý svet, vyslobodiť princeznú alebo sa skamarátiť so zvieratkami. Prebudiť v detskej duši lásku k písanému slovu. Ukázať im svet fantázie… A pretože myšlienka má obrovskú silu, vzniklo jedného slnečného dňa vydavateľstvo Modrý slon. A od tej doby sú na svete tisíce hrdinov..."

Naše vydavateľstvo Modrý slon si už od roku 1998 kladie ako jeden z hlavných cieľov motivovať mladých čitateľov prostredníctvom osobných kníh k samostatnému čítaniu. Chceme im ukázať čaro písaného textu, a to prirodzenou a nenásilnou cestou, založenou na vlastnom poznaní dieťaťa a jeho emočnom zážitku. A ako inak toho dosiahnuť, než na stránkach dobrodružných príbehov nachádzajú sami seba. Osobné knihy sú úplne ojedinelou vzdelávacou pomôckou.

PRÍBEH NAŠICH KNÍH

Naše vydavateľstvo spolupracuje s najlepšími autormi a ilustrátormi z celej Českej republiky, ale aj zo Slovenska a zo zahraničia. Za dobu našej existencie sme vydali viac ako 80 originálnych titulov písaných a ilustrovaných výhradne pre nás. Navyše, rok čo rok ponuku personalizovaných kníh obmieňame a rozširujeme, aby mohli deti prežívať stále nové a nové dobrodružstvá. A pretože ponúkame knižky pre deti všetkých vekových skupín, môžu sa každý rok ponoriť do nových príbehov odrážajúcich aktuálne témy a výzvy, ktorým vo svojom veku práve čelia.

Ale nezabúdajme ani na tých najmenších - v našej ponuke nájdete tiež personalizované leporelá, ktoré sa hneď po svojom vydaní stali bestsellerom.

Okrem knižiek a leporel vydalo v roku 2001 naše vydavateľstvo didaktickú pomôcku (hru) Motanice, ktorá ešte toho istého roku získala titul "SPRÁVNA HRAČKA". V roku 2004 potom naša Motanica vyhrala 1. miesto v kategórii "Novinka roku" a 3. miesto v kategórii "Najlepší reklamný či darčekový predmet" v súťaži HVIEZDA 3D REKLAMY 2004. V predajnosti predčila dokonca aj také tituly ako je Harry Potter.

Naše rozprávkové príbehy čítajú deti v Česku, na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pôsobíme na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Francúzsku, Anglicku, Rakúsku, Rumunsku, Litve a Bosne a Hercegovine. Chceme spájať deti z rôznych kútov sveta v zdieľanej rozprávkovej krajine fantázie. A najväčšou odmenou pre nás je vidieť, ako naše knihy maľujú radostné úsmevy na detských tvárach.

Budeme preto veľmi radi, keď sa s nami podelíte o vaše vlastné pocity alebo pošlete fotku. Radostné iskričky v detských očiach sú pre nás nie len odmenou, ale aj najsilnejšou motiváciou k ďalšej tvorbe.