.


O NÁS

"Ako to väčšinou býva, na začiatku boli traja kamaráti. V ich hlavách se zrodil nápad založiť krásne vydavateľstvo, malé svojou veľkosťou, ale veľké svojim poslaním… Meniť deti na hrdinov! Nechať ich precestovať celý svet, vyslobodiť princeznú alebo sa skamarátiť so zvieratkami. Prebudiť v detskej duši lásku k písanému slovu. Ukázať im svet fantázie… A pretože myšlienka má obrovskú silu, vzniklo jedného slnečného dňa vydavateľstvo Modrý slon. A od tej doby sú na svete tisíce hrdinov..."

Naše vydavateľstvo Modrý slon si už od roku 1998 kladie ako jeden z hlavných cieľov motivovať mladých čitateľov prostredníctvom osobných kníh k samostatnému čítaniu. Chceme im ukázať čaro písaného textu, a to prirodzenou a nenásilnou cestou, založenou na vlastnom poznaní dieťaťa a jeho emočnom zážitku. Osobné knihy sú úplne ojedinelou vzdelávacou pomôckou..

V roku 2001 vydalo naše nakladateľstvo didaktickú pomôcku (hru) motanice, ktorá ešte toho istého roku získala titul "SPRÁVNA HRAČKA". V roku 2004 potom naša Motanica vyhrala 1. miesto v kategórii "Novinka roku" a 3. miesto v kategórii "Najlepší reklamný či darčekovvý predmet" v súťaži HVIEZDA 3D REKLAMY 2004. V predajnosti predčila dokonca aj také tituly ako je Harry Potter.
.
© 2019 MODRÝ SLON s.r.o. Všetky práva vyhradené.